Podpořili nás

Enes Kanter Freedom je jedním z nejznámějších tureckých basketbalistů, v americké NBL odehrál 748 zápasů s průměrem více než 11 bodů na zápas, dalších 59 zápasů přidal v playoff, v němž se roce 2016 s týmem Oklahoma City Thunder probojoval až do konferenčního finále. Enes se narodil se ve Švýcarsku, vyrůstal v Turecku a je otevřeným odpůrcem tureckého prezidenta Erdoğana, za což mu byl v roce 2017 odebrán turecký pas. Opakovaně se vyjadřuje k neakceptovatelné politice Číny, která umísťuje příslušníky ujgurské menšiny do koncentračních táborů a otevřeně kritizuje ostatní hráče NBA za to, že k této problematice mlčí.

Enes Kanter Freedom podpořil kampaň za propuštění Paliny Šarenda Panasjukové vzkazem „Praying for you. Mr. Freedom stand with you.“ - „Modlím se za tebe. Pan „Svoboda“ stojí při Tobě!“ Děkujeme Enesi! 10. listopadu 2022.

... ...

Jako novinářka se postavila mulláhům uvnitř Íránu, jako feministka vedla hnutí, které inspirovalo tisíce žen, aby odhodily šátky, jako neúnavná bojovnice za svůj lid podněcovala obyčejné Íránce k velkým i malým činům odporu. Od roku 2009 žije v exilu v New Yorku. Její příbuzní byli v Íránu opakovaně zatčeni, ji samotnou plánovali iránští zpravodajci v roce 2021 v New Yorku unést.

Dnes se Masih Alinejadová připojuje ke kampani #FreePalina prostým dopisem Palině s textem „You are our hero for ever“ – „Jsi navždy naše hrdinka“. Děkujeme Masih! 8. listopadu 2022.

... ...

28. října 2022 zveřejnila na svých FB stránkách podporu naší iniciativě akademická sochařka Jana Bačová Kroftová. Jana se, mimo jiné, proslavila svým projektem Každý den/ Every day, v němž potrétovala každý den jednu významnou osobnost. Součástí tohoto projektu se tak dneškem stala i Palina Šarenda Panasjuková.

...

S mediální podporou Amnesty International

...

Zpět na hlavní stránku